مکان هایی با نام پوشکین 1395/12/21
Visitors: 520


بازدید از مکان های مربوط به پوشکین در روسیه

الکساندر سرگیویچ پوشکین، شاعر کبیر روس در سراسر جهان شناخته شده است و دوستداران زیادی در سراسر جهان دارد. آثار او به دهها زبان دنیا ترجمه شده و میلیون ها نفر آنها را می خوانند. دیدن از جاهایی که پوشکین در آنجا زندگی و کار کرده است برای هر یک از دوستداران آثار او یک آرزوست. کمپانی های گردشگری زیادی دیدن از آنها را به ساکنان و مهمانان روسیه پیشنهاد می کنند .مجموعه جزیره سبز نیز در برنامه تور روسیه خود بازدید از این مکان ها را برای دوستداران این شاعر فقید گنجانده است.

اغلب سه جا با نام شاعر ارتباط بیشتری دارد:مسکو، سنپترزبورگ و میخائیلوفسکویه. پوشکین در مسکو بدنیا آمد، در سنپترزبورگ تحصیل کرد و در میخائسلوفسکویه ، ملک زادو بومی خانوادگی،دوران تبعید را گذراند .

کلکسیون بسیار جالب و کم نظیری در باره این شاعر در موزه دولتی الکساندر پوشکین در مسکو به معرض نمایش گذاشته شده است که یکی از بزرگترین موزه های ادبی و مراکز فرهنگی روسیه و اروپاست. اساس کلکسیون موزه را وسایل و اسناد مرتبط با زندگی و هنر شاعر و تاریخ پوشکین شناسی تشکیل می دهد.

در خیابان   آربات واقع در مرکز مسکو خانه دوطبقه آبی رنگی واقع است که الکساندر پوشکین در سال 1831 میلادی در آنجا آپارتمانی اجاره کرده بود. از وسایلی که در این خانه به نمایش گذاشته شده، می توان فهمید که مسکو در اولین سه دهه قرن نوزدهم چگونه بوده است و پوشکین و آثار او چه جایی در این شهر بخود اختصاص می دادند .

در سال 1824 میلادی پس از تبعید به جنوب، پوشکین را به ملک خانوادگی اش ، قصبه میخائیلوفسکویه، فرستادند که در نزدیکی شهر پسکوف در شمال  غرب روسیه واقع است. در زمان حاضر، میخائیلوفسکویه بخشی از موزه تاریخی است. در آنجا پوشکین حدود 100 اثر خود را نوشت. نظارت بر زندگی روستائیان و همسایگان - مالکان و زمینداران، تأثیر طبیعت زیبای روسی توشه ای برای تفکر شدند که در اشعار او بازتاب یافتند. میخائیلوفسکویه را میهن شعر الکساندر پوشکین می دانند .

در حال حاضر موزه میخائیلوفسکویه تکه ای از روسیه قرون 19-18 است. زیبایی جادویی مناظر آنجا هیچ کس را بی تفاوت نمی گذارد. دوستداران تاریخ می توانند بطور مفصل با طرز زندگی روس ها در آن دوران آشنا شوند. می توان یک سفره یک روزه به آنجا داشت و یا برای گذران تعطیلات در هتل ساکن شد .

پوشکین پس از آنکه در سال 831 میلادی با ناتالیا گونچارووا ازدواج کرد، به همراه زن جوانش در سنپتزبورگ ساکن شد. موزه سراسری روسیه به نام پوشکین در آنجا قرار دارد. این قدیمی ترین موزه پوشکین است که تاریخ آن از سال 1879 میلادی افتتاح شد. آپارتمان الکساندر پوشکین در خانه واقع در ساحل رود  فواره  در مرکز تاریخی سنتپترزبورگ، جای مرکزی در مجموعه موزه سراسری روسیه به نام پوشکین را بخود اختصاص می دهد. شاعر آخرین سالهای عمر را در آنجا گذراند. 27 ماه ژانویه سال 1837 میلادی الکساندر پوشکین در دوئل جراحت مهلکی برداشت. او را به آپارتمان خیابان « فواره» فانتانکا آوردند که دو روز بعد دیده از جهان فرو بست.

 
Visitors
موردی جهت نمایش یافت نشد.

نظر شما
توجه: نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
نظر: