ممنوعیت دیو و دلبر در روسیه 1395/12/15
Visitors: 510

در پی افزایش انتقادها در روسیه از نسخه جدید فیلم سینمایی دیو و دلبر که کمپانی والت دیسنی آن را تهیه کرده، مقام‌های دولتی در مسکو گفته‌اند به موضوع "تبلیغ همجنس‌خواهی" در محتوای این فیلم رسیدگی می‌کنند .

یکی از نمایندگان دوما (پارلمان روسیه) این فیلم را "تبلیغ بی‌شرمانه معصیت" خوانده و وزیر فرهنگ این کشور، ولادیمیر مدینسکی هم وعده داده که پس از بررسی محتوای فیلم در مورد آن تصمیم‌گیری خواهد شد .

در نسخه جدید داستان دیو و دلبر که نگاهی دیگر به این اثر کلاسیک داشته، کمپانی والت دیسنی برای نخستین‌بار یک شخصیت همجنس‌گرا را وارد فیلمنامه کرده و همچنین صحنه‌هایی از هم‌آغوشی را به تصویر کشیده است .

در روسیه آنچه قانون تبلیغ همجنس‌گرایی در میان کودکان تفسیر کرده ممنوع است .این قانون که در سال ۲۰۱۳ به تصویب رسید و تصریح کرده که روابط جنسی غیرمتعارف در تضاد با معنای زندگی‌اند .

پخش سراسری فیلم سینمایی دیو و دلبر قرار است تا دو هفته دیگر در روسیه آغاز شود. در این نسخه جدید شخصیتی به نام لوفو وجود دارد که احساساتی آمیخته از عشق و ستایش نسبت به یکی از شخصیت‌های اصلی داستان، گستون، دارد .همین موضوع باعث شده ویتالی میلینف، از نمایندگان پارلمان روسیه و مدافع جدی مصوبه سال ۲۰۱۳، از وزارت فرهنگ کشورش درخواست کند پیش از آغاز رسمی پخش این فیلم در روسیه، آن را به طور اختصاصی مورد بررسی قرار دهد و اگر محتوای آن را در تضاد با قوانین ممنوعیت "تبلیغ دگرخواهی‌جنسی" تشخیص داد، از اکران عمومی آن جلوگیری کند .


منبع:بی بی سیVisitors
موردی جهت نمایش یافت نشد.

نظر شما
توجه: نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
نظر: