10غذای خوشمزه روسی 1395/10/28
Visitors: 489

10غذای خوشمزه روسی

 یکی از کارهایی که در سفر به روسیه حتما باید انجام دهید امتحان غذاهای مخصوص این کشور است  در زیر 10 تا معروفترین و لذیذترین غذاهای روسیه را نام می بریم که بد نیست در سفر به روسیه آنها را امتحان کنید.

1-بورشت

بورشت یک نوع سوپ تهیه شده از چغندر، کلم قرمز،گوشت،سبزیجات معطر و سیب زمینی است.این سوپ قرمز در روسیه به عنوان پیش غذا خورده می شود ولی به نظر من می تواند جایگزین یک وعده غذایی هم بشود.

 


2-بلینی

بلینی در واقع نوع روسی کرپ فرانسوی است و پای ثابت در تمامی منو های روسی است.بلینی با دو نوع آرد گندم درست می شود آرد گندم سیاه برای کسانی که ذائقه شیرین ندارند و آرد سفید که طعم بلینی را کمی شیرین می کند.این پنکیک های نازک با چیزهای مختلفی مثل مربا،خامه ترش،شیر غلیظ شده،ماهی قزل آلا یا سالمون و خاویار سرو می شود.بلینی معمولا برای صبحانه یا دسر سرو می شود.

 


3-سالاد روسی

این سالاد روسی  همان سالاد الویه است که ما می شناسیم و در سراسر دنیا هم به نام Olivier salad شناخته می شود.لوسین الویر سازنده این دستور غذایی در زمان امپراطوری روسیه در اواسط دهه 1800 بود،البته بعد از مرگش دستور غذایی او فاش شد و هم اکنون در سراسر دنیا به طرق مختلف تهیه می شود.الویر سر آشپز  رستوران معروف ارمیتاژ در مرکز مسکو بود که اصالتا فرانسوی بود.

شما می توانید نسخه اصلی سالاد الویه را در موطن اصلی آن امتحان کنید جایی که مزه الویه را می توانید بسیارتازه تر و تردتر بچشید.پایه اصلی سالاد روسی همان است که می شناسید سیب زمینی و تخم مرغ و نخود فرنگی ولی با سس مایونز کمتر و ترکیبات دیگری که طعم و مزه را بیشتر و بهتر می کند.

 


4-شوباShuba 

این  پیش غذا با لایه های سبزیجات  پخته مختلف مثل چقندر، پیاز و سس مایونز مخصوص و تکه های شاه ماهی دودی مخصوص روسیه  پر می شود.به طور کلی ماهی سالمون دودی و شور و شاه ماهی یکی از مهمترین مواد غذایی آشپزخانه های روسی هستند که غذا های مختلفی با آنها طبخ داده می شود.


 

5-شیشلیک روسی

اگر غذاهای دریایی را دوست ندارید می توانید این نوع شیشلیک روسی که با نان فطیر(نان فراوری شده بدون مخمر) و خیارشور روسی و سس تند گوجه  میل کنید. درشیشلیک روسی  گوشت بره یا گاو و جوجه یا سالمون  کباب می شود.


 

6-کوفته روسی

این نوع کوفته روسی از گوشت بره،گوساله،یا خوک به همراه سبزیجات معطر تشکیل شده در یک لایه نازکی از خمیر گذاشته می شود و سپس طبخ داده می شود.در بعضی از انواع این کوفته ماهی سالمون و قارچ به عنوان مواد پر کننده کوفته استفاده می شود.

7-پیراشکی روسی (pirozhki ) 

پیراشکی روسی با گوشت یا ماهی پر می شود و البته شامل ترکیبات دیگری مثل  پنیر و تخم مرغ یا انواع سبزیجات پخته و غیره نیز می شود که به عنوان یک میان وعده می توانید  میل کنید که در همه جا از نانوایی و رستوران گرفته تا غرفه های خیابانی پیدا می شود.


8-کیک عسلی

این نوع کیک از لایه های نازک کیک اسفنجی عسلی  تهیه می شود که لایه های آن با کرم پر می شود و پس از فشرده کردن لایه ها روی کیک با آجیل  های مختلف تزیین می شود  بافت کیک خیلی نرم است و کرم بین لایه ها هم به خوشمزگی آن می افزاید.


9-استراگانف

استراگانف یک غذای روسی است که امروزه سر میز غذایی تمام کشورها یافت می شود،یکی از پیشنهادهای غذایی ما به به شما امتحان استراگانف در زادگاه اصلی این غذای لذیذ است که از گوشت تازه و قارچ های خوشمزه  و خامه مخصوص روسی  تهیه می شود.


10-سوپ سولیانکا

این سوپ در حقیقت یک غذای گرجی است که با دستور پخت روسها  تبدیل به یکی از غذاهای  روسی شده است  که در آن تکه های بزرگ گوشت گاو یا خوک به همراه سیر و گوجه فرنگی و هویچ  در حرارت کم پخته می شود.خوردن آن با نان رایج است.
Visitors
موردی جهت نمایش یافت نشد.

نظر شما
توجه: نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
نظر: