10 حقیقت جالب در مورد روسیه 1395/10/22
Visitors: 610


10 حقیقت جالب در مورد روسیه

1-بزگترین کشور دنیا

روسیه بزرگترین کشور دنیا از لحاظ مساحت است و حدودا یک نهم مساحت کل زمین را دربر گرفته است با مساحتی بیش از 17،075،400 کیلومتر مربع.


2-طولانی ترین راه آهن دنیا

راه آهن سیبری با طول 9288 کیلومتر طولانی ترین شبکه راهآهن دنیاست که مسکو و بخش اروپایی روسیه را استان های خاور دور روسیه و به مغولستان و چین و دریای ژاپن وصل می کند و در بندرگاه ولادی وستک به پایان میرسد.

3-بزگترین مک دونالد دنیا

بزگترین مک دونالد دنیا با بیش از 700 صندلی در روسیه قرار دارد البته یک ساختمان بزرگتر مک دونالد با 1500 صندلی وجود داشته  که  فقط بخاطر مسابقات المپیک 2012 در لندن بز شده بود که بعد از چند هفته بسته شد و لغب بزگترین مک دونالد دنیا برای روسیه همچنان باقی مانده است.


4-سنت حلقه ازدواج

روسها بر خلاف ما ایرانیها حلقه ازدواج را در دست راست خود می اندازند البته این سنت تنها مختص روسیه نیست و کشورهایی مثل گرجستان،هلند،آلمان،استالیا،اکراین و هند نیز این سنت مشابه را دارند.

5-خرافات در مورد تعداد گل

اگر در روسیه تصمیم داشتید که به کسی گل هدیه دهید توجه داشته باشید که تعداد گل ها زوج نباشد چون تعداد زوج برای مراسم عزا و یادبود است و تعداد فرد برای ابراز علاقه و دوستی.

6-زبان روسی

برای روسها زبان روسی خیلی مهم است و احترام زیادی برای زبان خود قائل هستند بنابراین وقتی به روسیه رفتید حداقل چند جمله رایج در زبان روسی را یاد بگیرید تا از آنها استفاده کنید.

 

7-فرهنگ دست دادن

روسها  هرگز در درگاه در دست نمی دهند چون اعتقاد دارند که اینکار بد شانسی می آورد و دوستی را از بین می برد و به دعوا ختم میشود.

8-دومین تولید کننده بزرگ نفت دنیا

روسیه بعد از عربستان بزگترین تولید کننده نفت در دنیاست هرچند که کشور روسیه در سال   2010  با اختصاص ۱۲٫۹% درصد از تولید جهانی نفت به خود،  بزرگترین تولید کننده نفت در جهان  شناخته شد.


9-زنان در برابر مردان

شاید جالب باشد بدانید که تعداد زنان در روسیه 10 میلیون نفر بیشتر از مردان است.این عدم توازن بخاطر این است که تعداد زیادی از مردان در جریان جنگ جهانی روسیه کشته شدند.

10- دریاچه‌ی بایکال روسیه

۲۰ درصد آب‌ شیرین غیر منجمد جهان تنها در یک دریاچه قرار گرفته است: «دریاچه‌ی بایکال روسیه»


 

 

 

 
Visitors
موردی جهت نمایش یافت نشد.

نظر شما
توجه: نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
نظر: